اخبار
...

۳۱ تیر ۱۴۰۳

تهران

توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد؛

پیشه‌وری‌های حرام

...

۲۸ تیر ۱۴۰۳

تهران

به مناسبت شب سوم ماه محرم؛

حضرت رقیه فرزند امام حسین علیه السلام است . بر اساس نوشته‏ های بعضی کتاب‏های تاریخی، نام مادر حضرت رقیه(ع)، امّ اسحاق است که پیش‏تر همسر امام حسن مجتبی (‏ع) بوده و پس از شهادت ایشان، به وصیت امام حسن (ع) به عقد امام حسین (ع) درآمده است. در مورد تاریخ تولد حضرت رقیه چیزی معلوم نیست.

...

۲۶ تیر ۱۴۰۳

تهران

به مناسبت شام غریبان شهدای مظلوم کربلا؛

حادثه پردازی در نهضت عاشورا، مبتنی بر اندیشه های ناب سیدالشهدا(ع) و یاران او درباره فلسفه زیست انسان در جهان خاکی، جایگاه اصلی انسان و چگونگی باور او به بازگشت به سوی خداست. بنابراین، حادثه پردازی در نهضت عاشورا، معلول سوء تفاهم نیست. دست اندر کاران آن اهداف مادی و سیاسی را مدنظر نداشتند. بلکه همه آنان به اهداف مقدس و والاتری می اندیشیدند. نبرد تن به تن مبارزۀ عده ای اندک با سپاهی انبوه، به رغم آگاهی از خطر به استقبال مرگ رفتن، مبتنی بر اتکا به فلسفۀ نیرومند «شهادت» و تلاش برای رسیدن به خداوند است.

...

۲۵ تیر ۱۴۰۳

تهران

عاشورا مهمترین عامل گسترش شیعه در جهان؛

اسوه های کربلا برترین نمونه های فراگیری در کارنامۀ تاریخ شهادت و شهیدان، در تمامی دوره های اسلام بودند. آری چنین بود که شاید اگر حسین (ع) نبود، این عظمت نصیب ملت ایران نمی شد و ندای الله اکبر اسلام ناب، با این وسعت، فراگیر نمی گشت. شاید اگر حسین(ع) نبود تا مظلومیت را به دنیای امروز نمایان سازد، امروز کسی لب به سخن گفتن از آزادی و رهایی از ذلت نمی گشود. شاید اگر حسین (ع) نبود تا مرز اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام یزیدی را به روشنی سپیده پدیدار کند، امروز امام راحل نمی توانست علم اسلام ناب احمدی (ص) را در برابر اسلام آمریکایی، تا هفت آسمان عشق بلند کند.

...

۲۴ تیر ۱۴۰۳

تهران

عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه جماران؛

حجت‌الاسلام و المسلمین علی کمساری، رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با تأکید بر اینکه در اوج جنگ هم بخش تبیینی و اصلاحی حادثه عاشورا خودش را خیلی پررنگ نشان می‌دهد، گفت: لشکر دشمن تلاش می‌کرد خیلی سریع کار جنگ را به پایان ببرد، اما در همان فاصله کوتاه هم ما شاهد عناصر فرهنگی، اصلاحی، تبیینی و روشنگرانه هستیم. بخشی که باعث شد حادثه کربلا از یک اتفاق نظامی یا سیاسی صرف خارج به یک جریان تاریخ‌ساز و الگوساز تبدیل شود که در طول تاریخ بشریت بتواند ایجاد انگیزه کند، همین بخش نرم حادثه عاشورا است.

تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License