پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

... مصدق از وسعت قدرت و محبوبیت خود مطلع نبود؛ و چون نبود، خودش را کم، و امریکا را خیلی قوی تصور کرد و باعث کودتا شد.

حسن ظن امام به مردم

حسن ظن امام به مردم

ریچارد کاتم در اشاره ای ظریف به کتاب خود با عنوان ناسیونالیزم در ایران به امام گفت که اهمیت تاریخی نقش علمای اسلام را در حرکت مردمی علیه امتیاز توتون و تنباکو و مشروطیت نشان داده است، که نه علمای اسلام از این قدرت خود با خبر بودند، نه دربار قاجار و شاه و نه انگلیس ها؛ اما بعد از قیام تنباکو و لغو امتیاز و عقب‏ نشینی ناصر الدین شاه، همه متوجه این قدرت و ظرفیت عظیم شدند...

کد مطلب: 920 | تاریخ مطلب: 25/03/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در بیت تاریخی حضرت امام؛

همایش «نقش امام خمینی در دفاع مقدس» مهر ماه برگزار می شود

همایش «نقش امام خمینی در دفاع مقدس» مهر ماه برگزار می شود

همایش «نقش امام خمینی در دفاع مقدس» مهر ماه سال جاری در زادگاه حضرت امام(س)برگزار می شود.

همایش «نقش امام خمینی در دفاع مقدس» مهر ماه سال جاری در زادگاه حضرت امام (س)برگزار می شود. به گزارش پرتال امام خمینی(س): در راستای برگزاری کنگره بزرگداشت 6200 شهید استان مرکزی، جلسه هماهنگی برگزاری اجلاس «نقش امام خمینی(س) در دفاع مقدس» به ریاست احمد طهرانی، فرماندار خمینی، برگزار شد. محمد ابراهیم رضایی، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، و سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، نیز در این نشست حضور داشتند.

سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در این نشست، گفت: برای برگزاری کنگره بزرگداشت 6200 شهید استان مرکزی حدود 5 سال زحمت کشیده شده و در همین راستا تا کنون تعداد ۶۰۰ هزار فقره سند مکتوب جمع آوری شده است. تعداد ۱۳۰ جلد کتاب نیز تدوین شده و همچنین ۴۰ مستند تهیه گردیده است. البته مستندات مربوط به اولین شهدای اقشار مختلف نظیر اولین شهید روحانی و نیروی دریایی نیز در تحقیقاتی حاشیه ای برگزاری این کنگره در استان مرکزی جمع آوری شده است.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال باشد، مباش! ...حبّ دنیا، گرچه حلالش باشد، رأس همه خطایا است؛ چه خود حجاب بزرگ است و انسان را ناچار به دنیای حرام می‏کشد. تو جوانی و با قدرت جوانی که حق داده است می‏توانی اولین قدم انحراف را قطع کنی و نگذاری به قدم‏ های دیگر کشیده شوی که هر قدمی، قدم ‏هایی در پی دارد.