پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

... مصدق از وسعت قدرت و محبوبیت خود مطلع نبود؛ و چون نبود، خودش را کم، و امریکا را خیلی قوی تصور کرد و باعث کودتا شد.

حسن ظن امام به مردم

حسن ظن امام به مردم

ریچارد کاتم در اشاره ای ظریف به کتاب خود با عنوان ناسیونالیزم در ایران به امام گفت که اهمیت تاریخی نقش علمای اسلام را در حرکت مردمی علیه امتیاز توتون و تنباکو و مشروطیت نشان داده است، که نه علمای اسلام از این قدرت خود با خبر بودند، نه دربار قاجار و شاه و نه انگلیس ها؛ اما بعد از قیام تنباکو و لغو امتیاز و عقب‏ نشینی ناصر الدین شاه، همه متوجه این قدرت و ظرفیت عظیم شدند...

کد مطلب: 912 | تاریخ مطلب: 20/03/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

فیلم بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) در هند

مراسم بزرگداشت رحلت امام (ره) در کنار سلسله جبال هیمالیا در کارگیل هند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)؛ در این مراسم که با حضور هزاران نفر از شیعیان و مسلمانان برگزار شد، شرکت کنندگان یاد و خاطره امام خمینی (ره) را در سی امین سال فقدان ایشان گرامی داشتند. مردم کارگیل همچنین از مقاومت و ایستادگی مردم ایران در برابر دشمنی ها و تحریم های استکبار تجلیل و بر ادامه راه بنیانگذار انقلاب اسلامی و شهدای ایران تاکید کردند‌.

مردم کارگیل بیش از ۸۰۰ سال است که به تشیع گرویده اند و با پیروزی انقلاب اسلامی به یکی از پیروان مکتب امام خمینی (ره) تبدیل شده اند. این شهر در ارتفاع ۱۶ هزار متری از سطح دریا در کنار سلسله جبال هیمالیا قرار دارد و بیش از ۱۵۰ هزار نفر در این شهر کوهستانی زندگی می کنند.


. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال باشد، مباش! ...حبّ دنیا، گرچه حلالش باشد، رأس همه خطایا است؛ چه خود حجاب بزرگ است و انسان را ناچار به دنیای حرام می‏کشد. تو جوانی و با قدرت جوانی که حق داده است می‏توانی اولین قدم انحراف را قطع کنی و نگذاری به قدم‏ های دیگر کشیده شوی که هر قدمی، قدم ‏هایی در پی دارد.