پاسخ امام خمینی(س) در برابر سوالِ: آیا در زندگی احساس خستگی کرده‏ اید؟ چه بود؟

پاسخ امام خمینی(س) در برابر سوالِ: آیا در زندگی احساس خستگی کرده‏ اید؟ چه بود؟

بدون تردید یکی از برجسته ترین چهره ها در تاریخ پرافتخار کشورمان در همه اعصار، خمینی کبیر است که با استعداد سرشار خدادادی و دقت و توجه کم نظیر در لحظه لحظه زندگی خویش، زیباترین فضیلت ها و مکارم اخلاقی را به دست آورد و جان مستعد خود را با مجموعه ای از خوبیها و با اندیشۀ ناب توحیدی، و بیان زلال و شفاف و انباشته از معنویت، و رفتار و کرداری خالصانه که گویی خداخواهی در آن موج می زند و در یک کلام با حیات طیبه خویش الگویی مجسم از اسلام ناب را ارائه داد. بازگویی گوشه هایی از سیره و رفتار حضرت امام خمینی(س) از مقاطع مختلف زندگی گهربار ایشان و توجه ایشان به همه اقشار زمینه انتشار مطلب ذیل را فراهم آورده که از نظر می گذرد...

توصیه چهارگانه امام(س) به پاسداران در مقابله با دشمن درونی و برونی

توصیه چهارگانه امام(س) به پاسداران در مقابله با دشمن درونی و برونی

امام خمینی(س) در تاریخ چهارم تیرماه 1358 در جمع پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همدان‏ در باره وظایف پاسداران در مقابله با دشمن درونی و برونی چهار توصیه حکیمانه ارائه می کنند که از جمله آنها؛ ارزشمندترین پاسداری،خطر سوء استفاده از قدرت، وظایف سنگین روحانیون و پاسداران‏،‏ پاسداری از خویشتن خویش. این فراز از سخنرانی امام را بخوانید:

کد مطلب: 896 | تاریخ مطلب: 05/03/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام با سید حسن خمینی؛

محمدعلی انصاری: اگر جهانخواران می توانستند، مکتب سیاسی امام را نابود می کردند

محمدعلی انصاری: اگر جهانخواران می توانستند، مکتب سیاسی امام را نابود می کردند

اگر امروز کسی از ما بپرسد بعد از ائمه(ع) چه کسی نزدیک تر به آن قله بلند ولایت هست، همه ما با جرأت و قاطعیت اعلام می کنیم که امام نزدیک ترین شخصیت و نزدیک ترین انسان و شبیه ترین افراد به آن قله بلند ولایت است.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با تأکید بر اینکه اگر جهانخواران می توانستند مکتب سیاسی را نابود می کردند، گفت: اعتقادات و اکتسابات امام راسخ و بنیادین است و آنچه در اخلاق هم به دست آورده همان چیزی است که امیرالمؤمنین(ع) به دست آورده بود. امروز در یک کلام باید بگوییم که راه امام راه علی(ع) است و خدا نیاورد آن روزی را که جامعه ما از مسیر امیرالمؤمنین(ع) و امام جدا شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، آیت الله محمدعلی انصاری در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با سید حسن خمینی، گفت: در روزگار ما دو مکتب مورد تهاجم بی رحمانه قرار گرفته، که یکی مکتب علوی و تشیع و دیگری مکتب امام و نهضت مقدس اسلامی است. از صدر اسلام تا کنون علیه تشیع و ولایت و از پیروزی انقلاب تا کنون علیه امام، راه و خط امام، حادثه ها، جنگ ها، تهدیدها و تحریم هایی تحمیل شده است؛ تا جایی که در آخرین واقعه اسفبار قرن ما، گروهی به نام داعش پا به عرصه مبارزه نهادند که اگر قدرتش را داشتند تمام آثار تشیع و اسلام را نابود می کردند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی ادامه داد: در مورد امام همین گونه است و اگر جهانخواران می توانستند نام، عکس، قبر، هدف امام و نظام و مکتب سیاسی امام را نابود می کردند. گرچه به ظاهر این دو جریان است ولی روح و ماهیت هر دو یکی است و هر دو نشأت گرفته از نام امیرالمؤمنین(ع) است. امیرالمؤمنین علی (ع) قله بلندی است که همه قله ها در پرتو جوشش او زایش پیدا کرده اند.

وی تأکید کرد: اگر امروز کسی از ما بپرسد بعد از ائمه(ع) چه کسی نزدیک تر به آن قله بلند ولایت هست، همه ما با جرأت و قاطعیت اعلام می کنیم که امام نزدیک ترین شخصیت و نزدیک ترین انسان و شبیه ترین افراد به آن قله بلند ولایت است.

انصاری با بیان اینکه ما در سه بخش علی(ع) را به عنوان بلندترین قله می شناسیم، تصریح کرد: در قله باورها و اعتقادات، علی(ع) اکمل ایمان انسان ها را داشت و اگر پرده ها کنار می رفت هیچ چیزی بر باور و اعتقاد علی(ع) اضافه نمی شد. دوم اینکه ما علی(ع) را در اکتسابات و آنچه به دست آورده است می شناسیم. متأسفانه شاید در جامعه ما این گونه از امیرالمؤمنین(ع) تفسیر شده است که علی(ع) یک شخصیت ماورایی و آسمانی است که همه صفات و ویژگی ها زاییده از وجود او است و هیچ چیز اکتسابی به دست نیاورده است. در حالی که علی(ع) در تمام دوران زندگی دائما در حال کسب تجربه ارزش ها و به دست آوردن امتیازاتی بوده که ما امیرالمؤمنین را در جلوه امتیازات او بهتر می شناسیم.

وی تأکید کرد: شجاعت، صبر، مردم داری و زهد امیرالمؤمنین(ع) برخاسته از تلاش های فردی علی(ع) است و علی با تلاش خود علی شده است. اگر بخواهیم به امام برگردیم باید بگوییم که امام هم یکی از جلوه های این قله بلند آسمانی است. یعنی اعتقادات و اکتسابات امام راسخ و بنیادین است و آنچه در اخلاق هم به دست آورده همان چیزی است که امیرالمؤمنین(ع) به دست آورده بود. امروز در یک کلام باید بگوییم که راه امام راه علی(ع) است و خدا نیاورد آن روزی را که جامعه ما از مسیر امیرالمؤمنین(ع) و امام جدا شود. بزرگداشت امام یک جلوه از تلاش ها و مجاهدت های انسان هایی است که می خواهند راه علی(ع) و راه امام را زنده بدارند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی در پایان گفت: دولتمردان، نظامیان و نیروهای مردمی و نهادهای فرهنگی همه دست به دست هم داده اند تا یک نهضت بزرگ به نام بزرگداشت امام را سی سال پاسداری کنند و امیدواریم بتوانیم در این مسیری که داریم پایداری کنیم و ان شاء الله خداوند مزد کسانی که زحمت کشیدند را عنایت خواهد کرد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

«بهشتی» در این مملکت مظلوم زیست‏

«بهشتی» در این مملکت مظلوم زیست‏

«بهشتی» در این مملکت مظلوم زیست‏. من این ضایعه بزرگ را به ملت ایران و شما آقایان که نزدیک بودید با آقای بهشتی و مطلع بودید از افراد دیگری که شهید شدند، به همه شما آقایان و ملتمان تسلیت عرض می‏کنم. بنای دشمنهای شما بر این است که افرادی که لیاقتشان بیشتر است بیشتر مورد حمله قرار بگیرند. آنها افرادی را هدف قرار می‏دهند که از آنها خوف دارند که مبادا یک وقتی به آنها صدمه بزنند...