پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

پاسخ امام به جمله" آیا شما از قدرت و محبوبیت خودتان مطلع هستید؟" چه بود؟

... مصدق از وسعت قدرت و محبوبیت خود مطلع نبود؛ و چون نبود، خودش را کم، و امریکا را خیلی قوی تصور کرد و باعث کودتا شد.

حسن ظن امام به مردم

حسن ظن امام به مردم

ریچارد کاتم در اشاره ای ظریف به کتاب خود با عنوان ناسیونالیزم در ایران به امام گفت که اهمیت تاریخی نقش علمای اسلام را در حرکت مردمی علیه امتیاز توتون و تنباکو و مشروطیت نشان داده است، که نه علمای اسلام از این قدرت خود با خبر بودند، نه دربار قاجار و شاه و نه انگلیس ها؛ اما بعد از قیام تنباکو و لغو امتیاز و عقب‏ نشینی ناصر الدین شاه، همه متوجه این قدرت و ظرفیت عظیم شدند...

کد مطلب: 848 | تاریخ مطلب: 22/03/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

همزمان با برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور؛

کتاب ایام غربت به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسید

کتاب ایام غربت به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسید

کتاب ایام غربت، خاطرات فرشته اعرابی و فاطمه طباطبایی، در باره امام موسی صدر، توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر و به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسید.

کتاب ایام غربت، خاطرات فرشته اعرابی و فاطمه طباطبایی، در باره امام موسی صدر، توسط موسسه چاپ و نشر عروج منتشر و به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رسید. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(ره) و موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در راستای اهتمام به ثبت خاطرات مربوط به امام موسی صدر که در واقع بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی را درون خود دارد، خاطرات دو نفر از نزدیکان آن بزرگوار، خانم  فاطمه طباطبایی و فرشته اعرابی را چاپ و منتشر کنند.

در مقدمه این اثر ارزشمند آمده است: بی شک امام موسی صدر از شخصیت های برجسته تاثیرگذار تاریخ معاصر جهان اسلام است که با تلاش های خستگی ناپذیر خود در حوزه های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و دینیِ لبنان و خاور میانه تاثیر عمیق برجای گذاشت و در جان و دل مردم لبنان، مسلمانان و مسیحیان نفوذ کرد و در راستای کمک به مردم ستمدیده آن خطه از هیچ کوششی مضایقه نکرد تا آنکه مورد حسادت و شقاوت فرومایگان قدرت طلب قرار گرفت و در سفری رسمی در لیبی ربوده شد و چهار دهه است که در آن کشور در اسارت است.

این اثر ارزشمند در 360 صفحه در قطع پالتویی  همراه با بخش تصاویر در غرفه موسسه موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(ره) در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران واقع در سالنA ،راهروی 20، غرفه 46 با تخفیف ویژه به علاقمندان ارائه می گردد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال او باشد، مباش!

پسرم، هیچ گاه دنبال تحصیل دنیا، اگر چه حلال باشد، مباش! ...حبّ دنیا، گرچه حلالش باشد، رأس همه خطایا است؛ چه خود حجاب بزرگ است و انسان را ناچار به دنیای حرام می‏کشد. تو جوانی و با قدرت جوانی که حق داده است می‏توانی اولین قدم انحراف را قطع کنی و نگذاری به قدم‏ های دیگر کشیده شوی که هر قدمی، قدم ‏هایی در پی دارد.