کد مطلب: 1585 | تاریخ مطلب: 17/08/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست «منشور برادری؛ مبنای همبستگی - راهبرد تکثر»

نشست «منشور برادری؛ مبنای همبستگی - راهبرد تکثر»

با حضور سید ابوالحسن نواب و نجفقلی حبیبی/ چهارشنبه ساعت 15:00

به مناسبت سالروز صدور منشور برادری نشستی با محوریت «منشور برادری» از سوی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برگزار می شود.

نشست «منشور برادری؛ مبنای همبستگی - راهبرد تکثر» با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب رییس دانشگاه ادیان و مذاهب و نجفقلی حبیبی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران برگزار می شود.

چهارشنبه 18 آبان 1401 - ساعت 15:00 در سالن توحید حرم مطهر حضرت امام خمینی (س)

پخش زنده از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران: www.jamaran.news

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!