کد مطلب: 1538 | تاریخ مطلب: 12/05/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نوه نلسون ماندلا با حضور در جماران از بخش های مختلف بیت، حسینیه و نگارستان امام خمینی(س) بازدید کرد.

 نوه نلسون ماندلا با حضور در جماران از بخش های مختلف بیت، حسینیه و نگارستان امام خمینی(س) بازدید کرد.

زوولیولیله ماندلا، نوه نلسون ماندلا رهبر فقید ضد آپارتاید آفریقای جنوبی، که یکی از نمایندگان پارلمان این کشور نیز است، با حضور در جماران از بخش های مختلف بیت، حسینیه و نگارستان امام خمینی(س) بازدید کرد.

زوولیولیله ماندلا، در این بازدید شخصیت معمار کبیر انقلاب اسلامی را ستود و گفت: امام خمینی(س) و پیروزی انقلاب اسلامی برای ماندلا و انقلابیون آفریقای جنوبی الهام بخش بود.

نوه نلسون ماندلا افزود: پدربزرگم گاهی می گفت که ما در زندان امیدمان را برای پیروزی از دست داده بودیم اما وقتی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(س) در ایران پیروز شد به این نتیجه رسیدیم که اگر ایرانیان توانستند رژیم شاهنشاهی که بسیار قدرتمندتر از نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی بود را از بین ببرند، ما نیز می توانیم بر رژیم آپارتاید غلبه کنیم و آفریقای جنوبی را از زیر یوق استعمار رهایی بخشیم.

بر اساس این گزارش، امین عارف نیا، معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، این نماینده پارلمان آفریقای جنوبی و هیأت همراه او را همراهی و جلوه هایی از سبک زندگی امام خمینی(س) را برای آنها تشریح کرد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!