کد مطلب: 1537 | تاریخ مطلب: 11/05/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست مشترک معاونت امور بین الملل و سردبیران روزنامه های غیرفارسی زبان موسسه فرهنگی و مطبوعاتی «ایران» در محل این موسسه برگزار شد.

نشست مشترک معاونت امور بین الملل و سردبیران روزنامه های غیرفارسی زبان موسسه فرهنگی و مطبوعاتی «ایران» در محل این موسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار حضرت امام خمینی (س) : نشست مشترک معاونت امور بین الملل و سردبیران روزنامه های غیرفارسی زبان موسسه فرهنگی و مطبوعاتی «ایران»، روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۵/۸ در محل این موسسه برگزار شد.


ساز و کار تولید و بازتولید محتواهای مناسب مرتبط با حضرت امام خمینی(س) و موضوعات مختلف از دیدگاه ایشان(نظیر حوزه جوانان زنان، خانواده و دانشگاه ها و...)، معرفی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و فعالیت های فرهنگی و رسانه ای آن جهت انتشار در روزنامه های رسمی و پرتیراژ انگلیسی و عرب زبان ایران دیلی و الوفاق با لحاظ نیازهای مخاطب در جامعه هدف محور اصلی این نشست بود.
اختصاص صفحه ثابت هفتگی به مطالب مرتبط با حضرت امام(س) و موسسه، بهره برداری از منابع آرشیو بین الملل، برگزاری نشست های تخصصی در حسینیه جماران و آستان حضرت امام(س) با حضور مخاطبین خارجی علاقمند این روزنامه ها، پوشش خبری فعالیت های مختلف موسسه با توجه به مخاطبان حقیقی و حقوقی دو روزنامه در سفارت خانه ها، دانشگاه ها، سازمان های مختلف مرتبط با مخاطب خارجی و... از مهم‌ترین فعالیت های مورد توافق طرفین در جهت تبیین و نشر و اشاعه منظومه فکری حضرت امام در این جلسه بود.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!