کد مطلب: 1536 | تاریخ مطلب: 10/05/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست «بزرگداشت سالروز تأسیس جامعه الزهرا با حکم امام خمینی» در محل معاونت پژوهش جامعه الزهرا برگزار شد.

نشست «بزرگداشت سالروز تأسیس جامعه الزهرا با حکم امام خمینی» در محل معاونت پژوهش جامعه الزهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، صبح یکشنبه 9/5/1401 جلسه ای پیرامون نشست «بزرگداشت سالروز تأسیس جامعه الزهرا با حکم امام خمینی» در محل معاونت پژوهش جامعه الزهرا برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مدیران موسسه قم آقایان عرب پور معاون فرهنگی هنری و ارتباطات، صباغی مدیر فرهنگی و مدیران جامعه الزهرا آقایان برزو معاون فرهنگی هنری، بنکدار مدیر امور بین الملل و خانم حقانی معاون پژوهشی برگزار شد، برنامه های پیشنهادی و مسئولیتهای هر دو مجموعه نسبت به این نشست طرح و بررسی شد. نشست خبری، سخنرانی شخصیتها، تقدیر از مسئولان و مدیران سابق و پیشکسوتان جامعه الزهرا، برپایی نمایشگاه تخصصی با موضوع «نقش زنان در اندیشه امام خمینی»، ساخت کلیپ، ارائه گزارش از عملکرد 38 ساله جامعه الزهرا، تهیه گزارش و مصاحبه و تبلیغات و اطلاع رسانی از جمله برنامه های مطرح شده برای مراسم بود.
نشست «بزرگداشت سالروز تأسیس جامعه الزهرا با حکم امام خمینی» در 31/5/1401 با همکاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی دفتر قم و جامعه الزهرا برگزار می‌شود.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!