کد مطلب: 1530 | تاریخ مطلب: 02/05/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان

دیدار مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان


به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر اثار امام خمینی (س): در راستای تعاملات موسسه با مراکز فرهنگی ،هنری و آموزشی استان آقای مهدی بنکدار مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان با آقای دکتر مهدی ژیانپور رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان دیدار و در خصوص انجام برنامه های مشترک گفتگو نمود.
در این دیدار جناب بنکدار با بیان وظیفه اصلی و رویکرد هنری موسسه نمایندگی اصفهان در خصوص استفاده از هنر در راستای ترویج اندیشه امام(س) به برگزاری 6 جشنواره تخصصی هنری روح الله در قالب جشنواره های تجسمی وخلق آثار هنری ، فیلم ، تئاتر ونمایش نامه نویسی ، داستان ، عکس وشعر اشاره نمودند
ایشان با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاه و دانشجویان از منظر حضرت امام (س) ونقش انسان سازی دانشگاه
خواستار مشارکت و همکاری دو دستگاه در راستای ترویج اندیشه امام در جامعه وبرقرای ارتباط و آشنایی نسلهای جوان با اندیشه و سیره امام خمینی (س) شدند .
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تاریخ شفاهی و بحث جمع آوری خاطرات پیشگامان انقلاب و تبدیل آن به کتاب ، و مستندات تصویری جهت ارائه در فضای مجازی و رسانه ملی و نقش دانشگاه در این خصوص ،خواستار همکاری و انجام برنامه مشترک این زمینه شدند .
در این دیدار دکتر مهدی ژیانپور رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار جهت انجام فعالیتها و برنامه های مشترک فرهنگی هنری اعلام آمادگی نمودند.
همچنین بحث آموزش مجازی و استفاده از ظرفیتهای موسسه در اجرای برنامه های آموزش مجازی در موضوعات مربوط به حضرت امام (س) وانقلاب اسلامی از دیگر محورهای گفتگو بود که مورد استقبال قرار گرفت
در پایان مقرر گردید با توجه به ظرفیتهای نرم افزاری وسخت افزاری موسسه اصفهان و جهاد دانشگاهی دانشگاه اصفهان جهت هماهنگی و انجام بهینه کارها تفاهم نامه همکاری بین دو دستگاه تنظیم وامضاء گردد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!