کد مطلب: 1519 | تاریخ مطلب: 14/04/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار سرپرست سازمان دانشجویان ایران با معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

دیدار سرپرست سازمان دانشجویان ایران با معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

دکتر رضا فریدزاده، سرپرست سازمان دانشجویان ایران با محمدامیر عادلانی، معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) روز دوشنبه، ششم تیرماه سال جاری، دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار سرپرست سازمان دانشجویان ایران با معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

به گزارش  روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) به نقل از سازمان دانشجویان ایران، در این جلسه که با محوریت تعریف همکاری‌های مشترک در راستای بیانیه گام دوم انقلاب بین سازمان دانشجویان ایران و مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) برگزار شد، دکتر فریدزاده گزارشی از سازمان دانشجویان ایران در حوزه‌های مرتبط با امام، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ارائه کرد و ظرفیت‌های همکاری و توان فرهنگی برای همکاری فی مابین را تشریح کرد.

فریدزاده با اشاره به تأسیس و راه‌اندازی کانون‌های دانشجویی با تمرکز بر ساختار استانی و استفاده از ظرفیت و توان تشکیلات سازمان دانشجویان ایران گفت: این سازمان از ظرفیت‌های استانی خود برای گسترش مأموریت در حوزۀ ترویج گفتمان امام (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی استفاده خواهد کرد. وی افزود: طرح ملی طریق جاوید که ده سال پیاپی برگزار می‌شود در این دوره قرار است با تحولات و تغییراتی همراه شود و با نوسازی در دورۀ جدید، این طرح با کیفی‌سازی محتوایی و شکلی انجام خواهد شد تا با سلیقه مخاطبان نسل جدید انقلاب، همخوانی و اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

همچنین، دکتر فریدزاده توضیحاتی را دربارۀ راه‌اندازی دبیرخانه‌های مفاخر ایران اسلامی، شهدای دانشجو و تأسیس کانون‌های دانشجویی تبیین اندیشه‌های امام و رهبری ذیل مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ارائه کرد که با استقبال معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) روبه‌رو شد.

در ادامه جلسه، محمدامیر عادلانی ضمن تأیید پیشنهادها بیان کرد که مؤسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) نه‌تنها در اجرای برنامه‌های پیشنهادی، همکاری لازم را خواهد داشت؛ بلکه از تمامی امکانات و ظرفیت‌های لازم جهت پیشبرد برنامه‌ها استفاده خواهد کرد و با نهادهای دیگر ازجمله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رایزنی‌های لازم را در این خصوص خواهد داشت.

عادلانی در پایان با اشاره به طرح طریق جاوید افزود: این طرح باید در مسیر جدید خود با رویکرد جهاد تبیین همراه شود تا بتوان شخصیت امام را آن‌گونه که بوده است برای جوانان و مخاطبان نسل جدید انقلاب اسلامی نشان داد.  

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!