کد مطلب: 1514 | تاریخ مطلب: 07/04/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

افتتاح نمایشگاهی از آثار هنری هنرجویان هنرستان دخترانه ایران در نگارستان امام خمینی (س)

افتتاح نمایشگاهی از آثار هنری هنرجویان هنرستان دخترانه ایران در نگارستان امام خمینی (س)


به گزارش روابط عمومی موسسه تتنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان :
با همکاری موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) و هنرستان دخترانه ایران نمایشگاه آثار هنری هنرجویان هنرستان دخترانه ایران با هدف معرفی هنرمندان نوجوان در رشته های گرافیک ، نقاشی ، فتوگرافیک ، پویانمایی و ترقیب و تشویق آنان جهت خلق آثار هنری با موضوع سیره و اندیشه حضرت امام (س) با حضور مدیر موسسه جناب اقای بنکدار ، مدیر آموزش وپرورش ناحیه 2 ، مدیر و معلمین هنرستان و جمعی از هنرآموزان و هنرجویان روز یکشنبه 5 تیرماه در نگارستان امام خمینی (س) افتتاح گردید .
از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه برگزاری ورکشاپ هنری و کارگاه تخصصی چاپ سیلک با محوریت خلق اثر با موضوع امام خمینی (س) می باشد .
شایان ذکر است در این نمایشگاه سه اثر هنری پرتره از تصاویره حضرت امام (س) توسط نوجوانان هنرمند بر روی بوم وسفال و گرافیکی خلق و در پایان نمایشگاه به نگارستان اهداء خواهد شد .

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!