کد مطلب: 1420 | تاریخ مطلب: 12/10/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار و نشست نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) با معاونت امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد.

دیدار و نشست نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) با معاونت امور بین الملل دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شد.

دیدار و نشست نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) با معاونت امور بین الملل دانشگاه برگزار شد.

در این نشست که  ۸ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر بیات، معاون بین الملل، دکتر کاویانی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)، دکتر محمد رضا عبدالهی معاون امور بین الملل و آقای دارینی، مدیر ترجمه موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد در خصوص راهکارهای نهادینه سازی و ترویج  اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در جامعه اسلامی و نیز بررسی زمینه های مشاکت فرهنگی دو مجموعه، همفکری و تبادل نظر شد.

در این نشست در خصوص معرفی فعالیت های موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی ره به دانشجویان ایرانی و غیرایرانی، بهره گیری از ظرفیت های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی و کتابخانه ای دانشگاه در جهت معرفی نقش حضرت امام در انقلاب اسلامی،مشارکت فرهنگی دو مجموعه در میزبانی از میهمانان خارجی، برگزاری وبینارها، نشست ها، نمایشگاه های کتاب و عکس بین المللی مرتبط با اندیشه و آرمان های حضرت امام خمینی ره توافق صورت گرفت.

در پایان این نشست چند جلد کتاب و لوح فشرده از آثار حضرت امام خمینی (ره) که به زبان انگلیسی ترجمه شده بود به رسم یادبود به معاونت امور بین الملل اهداء گردید و همچنین در خلال این دیدار از دانشجوی منتخب مسابقات دانشجویی اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر نیز تقدیر شد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!