کد مطلب: 1409 | تاریخ مطلب: 23/09/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

بازدید اساتید هنرمند قم از آرشیو آثار هنری نگارستان امام خمینی(س) اصفهان

بازدید اساتید هنرمند قم از آرشیو آثار هنری نگارستان امام خمینی(س) اصفهان

به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان :
در تاریخ ۲۱ و۲۲ آذرماه ۱۴۰۰ هنرمندان گرامی جناب آقای هادی گل محمدی استاد پیشکسوت نقاشی ، طراحی و طراح آرم موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) و جناب آقای استاد محسن مقدادی استاد پیشکسوت نگارگری ، نقاشی و طراحی ضمن حضور و بازدید از نگارستان امام خمینی(س) اصفهان و آشنایی با قابلیت ها و ظرفیت های موجود در گالری های هنری به بررسی و ارزیابی کمی و کیفی بیش از چهارصد اثر در رشته های مختلف هنرهای تجسمی پرداختند و اولویت بندی جدیدی از آثار فاخر موجود تنظیم نمودند.
در این برنامه مقررشد که موزه دائمی آثارهنری نگارستان امام خمینی(س) و گالری های نمایشگاههای ادواری به مناسبت های گوناگون پس از اولویت بندی پیشنهادی جدید در جهت نمایش آثار هنری برای عموم استفاده نماید.


. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!