کد مطلب: 1405 | تاریخ مطلب: 20/09/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار ریاست محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ـ دفتر قم از مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم

دیدار ریاست محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ـ دفتر قم از مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم

روز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰، در راستای آشنایی، تعامل، هم یاری و همکاری بهتر و بیشتر با ادارات، سازمان ها و نهادهای استان قم، ریاست محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی دفتر قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس کمساری به همراه برخی از معاونان و مدیران موسسه از مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم بازدید و با رئیس و مدیران این مرکز گفتگو کردند.

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س):روز سه‌ شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰، در راستای آشنایی، تعامل، هم‌ یاری و همکاری بهتر و بیشتر با ادارات، سازمان‌ها و نهادهای استان قم، ریاست محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی دفتر قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس کمساری به همراه برخی از معاونان و مدیران موسسه از مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم بازدید و با رئیس و مدیران این مرکز گفتگو کردند.

این دیدار و گفتگوی مسئولان دو مرکز که برای نخستین بار انجام می‌گرفت، در فضای بسیار صمیمی و دوستانه برگزار گردید و باتوجه به تعامل، پیشنهادات و تصمیمات صورت گرفته، امید است در آیندۀ نزدیک شاهد همکاری و همسویی بیشتری بین دو مرکز باشیم.

در این دیدار، نخست جناب آقای کمساری بسیار کوتاه گزارشی از فعالیت‌های موسسۀ تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قم ارائه دادند و به اهداف و کارهای مشترکی که دو مرکز می‌توانند نسبت به هم داشته و همکاری و همیاری نمایند، اشاره کردند. سپس حجت‌الاسلام دکتر محمد شجاعیان، مسئول محترم مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم، ضمن خیر مقدم و تشکر و استقبال از این دیدار، گزارشی از فعالیت‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی قم ارائه و به کارهای مشترکی که دو مرکز می‌توانند با هم داشته باشند، اشاره کرد.

در ادامه برخی از مدیران دو مرکز نظرات خود را بیان کرده و از همکاری و تعامل در فعالیت‌های مشترک استقبال کردند.

ازجمله تصمیمات این دیدار:

ـ همکاری در تاریخ شفاهی و جمع‌آوری خاطرات

ـ اهدای منشورات برای کتابخانه‌ها و استفادۀ پژوهشگران دو مرکز

ـ همکاری در استفادۀ پژوهشگران از اسناد و مدارک و منابع آرشیوی دو مرکز

ـ همکاری و هم‌یاری در رصد راویان تاریخ شفاهی انقلاب و خاطرات از امام خمینی

ـ ضمن اطلاع از فعالیت‌های پژوهشی دو طرف، از موازی کاری و تکرار پژوهش جلوگیری گردد.

ـ ادامۀ دیدارها و نشست‌های مشترک برای همکاری و همیاری بیشتر و بهتر

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!