کد مطلب: 1404 | تاریخ مطلب: 17/09/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست مرکز آرشیو و اسناد با حضور مدیر نمایندگی موسسه قم برگزار شد+ گزارش تصویر

نشست مرکز آرشیو و اسناد با حضور مدیر نمایندگی موسسه قم برگزار شد+ گزارش تصویر

جلسه مرکز آرشیو و اسناد در روز سه شنبه در سالن جلسات موسسه قم با حضور ریاست محترم ، و معاونین و مدیران موسسه قم و جناب آقای دکتر داستانی مدیر محترم مرکز آرشیو و اسناد سازمان مرکزی موسسه تهران و جناب آقای حسین خانی مدیر محترم تبدیل رسانه و دیجیتال برگزار گردید.

در جلسه مرکز آرشیو و اسناد در روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۹/۱۶ ساعت ۹ صبح در سالن جلسات موسسه قم که با حضور ریاست محترم ، و معاونین و مدیران موسسه قم و جناب آقای دکتر داستانی مدیر محترم مرکز آرشیو و اسناد  سازمان مرکزی موسسه تهران و جناب آقای حسین خانی مدیر محترم تبدیل رسانه و دیجیتال  برگزار گردید ، در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا کمساری ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر داستانی و جناب آقای حسین خانی از ضرورت واحد آرشیو در موسسه قم مطالبی را بیان فرمودند. سپس جناب آقای دکتر داستانی با ارائه تاریخچه آرشیو و کارهای انجام شده در سنوات گذشته گزارش مفصلی را بیان کردند. در ادامه جناب آقای حسین خانی از بخش رسانه و دیجیتال مطالبی را بیان کردند و در آخر اعضای جلسه نقد و نظرات و مشکلات حوزه کاری خود را  یادآور شدند.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!