کد مطلب: 1364 | تاریخ مطلب: 07/07/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

جلسه شورای اداری شهرستان خمین با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در بیت حضرت امام در خمین برگزار گردید

جلسه شورای اداری شهرستان خمین با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در بیت حضرت امام در خمین برگزار گردید

به مناسبت هفته دفاع مقدس جلسه شورای اداری شهرستان خمین با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن اجتماعات بیت حضرت امام در خمین برگزار گردید .

به مناسبت هفته دفاع مقدس جلسه شورای اداری شهرستان خمین با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن اجتماعات بیت حضرت امام در خمین برگزار گردید .
در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به ضرورت تکریم خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: مسئولان و مردم مدیون خون شهدا و رشادتهای ایثارگران هستند.
احمد طهرانی در ادامه افزود: رفع محرومیت و توسعه زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی به برنامه ریزی ملی و استانی و تلاش بیش از گذشته مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان نیاز دارد.
وی بیان کرد: پاسخگویی به مطالبات مردم و پذیرش شهروندان با خوشرویی در ادارات خمین باید در دستور کار تمام مدیران قرار گیرد.
در ادامه نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت : شهدا دانش آموخته مکتب امام خمینی (ره) هستند و امام راحل درس مجاهدت، شجاعت ، دفاع و عزت دادند.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در ادامه افزود: بسیجیان و رزمندگان که دانشکده دفاعی نرفته بودند و تجربه جنگ نداشتند با دست خالی در مقابل دشمنان ایستادند و ۱۹ هزار نفر را به اسارت گرفتند.

وی بیان کرد: در طول تاریخ ۴۰۰ساله ایران، قدرت نظامی و دفاعی و اطلاعاتی کشور مانند امروز نبوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: قدرت دفاعی، امنیتی، هوایی، دریایی، زمینی و راداری ایران در دنیا بی نظیر است.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: اسرائیل در جنگ با اعراب همواره آنها را در کوتاه ترین زمان شکست می داد اما در جنگ با جنوب لبنان شکست خورد چراکه حزب الله لبنان برگرفته از مکتب امام راحل، دفاع مقدس و شهدا است.
وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس به کشور ایران هویت، اقتدار، استقلال داد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اسلام را دانشگاه آزاد اندیشی، آزادگی ، شجاعت و اهل بیت (ع) دانست و تصریح کرد: نظام اسلامی بر خلاف اسلام جنایتکار غربی اهداف بزرگی مانند زمینه سازی حکومت امام زمان را دارد.
آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر بهره مندی از فرصتها و فرصت سازی گفت: کشور چین با استفاده از منابع و فرصتهای داخلی خود توانست به بزرگترین قدرت اقتصادی تبدیل شود.
وی افزود: استفاده بهینه از منابع آبی می تواند مشکلات کم آبی را حل کند.
امام جمعه اراک با اشاره به برگزاری کنگره پدر امام خمینی(ره) در خمین ادامه داد: در زمان برگزاری این کنگره بزرگ و مهم هفت کتاب درباره پدر بنیانگذار انقلاب اسلامی چاپ شد.
آیت الله دری نجف آبادی نقش فرماندهی امام راحل در دوران دفاع مقدس را ویژگی استان مرکزی در برگزاری کنگره شهدا بیان کرد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!