کد مطلب: 1353 | تاریخ مطلب: 05/05/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام مبارک

میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام مبارک

میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام

میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام

ابوهاشم جعفری نقل می کند که:
مدتی بسیار تنگدست شدم. خدمت امام هادی(ع) رسیدم؛ اجازه داد و نشستم. فرمود: اباهاشم! شکر کدام یک از نعمت های خدای سبحان را می خواهی به جا آوری؟!

میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام مبارک

💠 ابوهاشم داود بن قاسم جعفری
محدثی از اهالی بغداد و مردی متّقی و عالمی برجسته در میان شیعیان بود است که نزد اهل‌بیت نیز از احترام و جایگاهی خاص برخوردار بود و در عمر پر برکت خود، از امام رضا (ع) تا امام عصر (عج) را درک کرد و از همه آنان مستقیم کسب فیض و حدیث روایت کرده است.

✳️ ابوهاشم جعفری نقل می‌کند که:
مدتی بسیار تنگدست شدم. خدمت امام هادی(ع) رسیدم؛ اجازه داد و نشستم. فرمود: اباهاشم! شکر کدام ‌یک از نعمت‌های خدای سبحان را می‌خواهی به جا آوری؟! سر به زیر افکندم و ندانستم چه بگویم. حضرت خود آغاز به سخن کرد و فرمود: ایمان را روزی‌ات کرد و با آن بدنت را بر آتش حرام ساخت و عافیت را روزی‌ات کرد تا بر طاعت، تو را یاری رساند و قناعت را روزی‌ات کرد تا آبرویت را حفظ کند. اباهاشم! این ها را گفتم و سخن آغاز کردم زیرا گمان بردم می‌خواهی از کسی که این همه نعمت به تو داده است، شکوه کنی. با این حال دستور داده ام که صد دینار به تو بدهند، آن را بگیر.

🔸 اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!