کد مطلب: 1339 | تاریخ مطلب: 14/03/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

عصر شعر «فراق یار» در خمین برگزار شد

عصر شعر «فراق یار» در خمین برگزار شد

عصر شعر «فراق یار» با هدف تبیین اندیشه ها و آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.

عصر شعر «فراق یار» به مناسبت سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(س) در خمین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، عصر شعر «فراق یار» روز پنجشنبه 13 خرداد ماه در بیت تاریخی امام برگزار شد و در این برنامه شاعران و فرهیختگان شهرستان خمین به قرائت تازه ترین اشعار خود در خصوص ارتحال امام و شهدای 15 خرداد پرداختند.

به گفته مسئولین مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در خمین، تبیین اندیشه ها و آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی در جامعه هدف از اجرای این برنامه بوده است که با همکاری دستگاه‌ ها و نهادهای فرهنگی شهرستان خمین و رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!