کد مطلب: 1338 | تاریخ مطلب: 14/03/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

شب شعر اصفهان به مناسبت سی و دومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) برگزار شد

شب شعر اصفهان به مناسبت سی و دومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) برگزار شد

به مناسبت سی و دومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) مراسم شب شعری به همت نمایندگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در اصفهان برگزار شد.

به مناسبت  سی و دومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س)  مراسم شب شعری با حضور مسئولین استان اصفهان و خانواده معظم شهدا پنجشنبه(13 خرداد ماه) در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س)، در این مراسم یازده نفر از شعرای برتر ایران، سه نفر از شعرای برتر افغانستان و یک نفر از پاکستان در سبک های شعر کلاسیک و نو  با موضوع ابعاد شخصیت امام خمینی(س) شعر خوانی داشتند.

در ادامه بخشی از تصاویر این مراسم را می بینید:

 

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!