کد مطلب: 1337 | تاریخ مطلب: 11/03/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

عصر شعر «فراق یار» در بیت تاریخی امام در خمین برگزار می شود

عصر شعر «فراق یار» در بیت تاریخی امام در خمین برگزار می شود

عصر شعر«فراق یار» روز پنجشنبه 13 خرداد، در بیت تاریخی حضرت امام در خمین برگزار می شود.

عصر شعر«فراق یار» به مناسبت سی و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی روز پنجشنبه 13 خرداد از ساعت 17:30 در بیت تاریخی حضرت امام در خمین برگزار می شود.

همچنین این مراسم که شرکت در آن برای عموم آزاد است، از صفحه های اینستاگرام ghassem_ir، diyare_khomein  و farhang_honar_khomein به صورت زنده پخش خواهد شد.

عصر شعر«فراق یار» به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نمایندگی خمین،  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خمین، موسسه آوای مهر، بسیج هنرمندان شهرستان خمین و نمایندگی کانون های فرهنگی-هنری مساجد خمین برگزار می شود.

عصر شعر «فراق یار»

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!