کد مطلب: 1331 | تاریخ مطلب: 17/01/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در پی درگذشت سید علی نکویی زهرایی پیام تسلیتی از سوی سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صادر شد

در پی درگذشت سید علی نکویی زهرایی پیام تسلیتی از سوی سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صادر شد

در پی درگذشت سید علی نکویی زهرایی پیام تسلیتی از سوی سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری صادر شد.

در پی درگذشت سید علی نکویی زهرایی پیام تسلیتی از سوی سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صادر شد. به گزارش پرتال امام خمینی(س) متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری به شرح ذیل است:
انالله و اناالیه راجعون
خبر درگذشت چهره ی متعهد و انقلابی و مدیر شایسته جناب آقای سید علی نکویی زهرایی موجب تاثر فراوان گردید.
مرحوم نکویی از مدیران مخلص و متعهد انقلاب اسلامی و بنیانگذار نمایندگی موسسه و نگارستان امام خمینی(س) در استان اصفهان بود و منشاء خدمات ارزنده و ماندگاری در احیاء، اشاعه و ترویج نام و اندیشه ی امام راحل عظیم الشان سلام الله علیه در آن خطه گردید.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به خانواده دغدار و بازماندگان محترم ایشان، از خداوند متعال رحمت واسعه برای آن عزیز سفر کرده و حشر با اجداد طاهرینش علیهم صلوات الله، امام راحل و شهداء را مسئلت می نمایم


علی کمساری
سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س)

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!