کد مطلب: 1320 | تاریخ مطلب: 21/11/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می کند: امام در آینه واقعیت

سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می کند: امام در آینه واقعیت

همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران و جهان اسلام سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می کند: امام در آینه واقعیت

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثارامام خمینی(س): در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دبیرخانه نکوداشت مفاخر ایران و جهان اسلام سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می کند:  

امام در آینه واقعیت

با سخنرانی: حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کمساری سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)

زمان: سه شنبه 21 بهمن ماه 1399

ساعت:  19:30

پخش زنده از:

 صفحات رسمی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاه

 پرتال امام خمینی(س)

پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

انتهای پیام /*

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!