کد مطلب: 1314 | تاریخ مطلب: 04/11/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

یک کار جزیی!

یک کار جزیی!

امام خمینی(س): اینان می‏خواهند با بعضی کارهای جزئی و فریبنده، مثل آزادی مطبوعات و وعده انحلال ساواک و تظاهر به دین مبین اسلام، قدرت را به شاه جانی برگردانند تا در خدمت اجانب، هستی کشور را به غارت داده و به نسل و حَرْث رحم نکنند و اسلام و مذهب را برای همیشه سرکوب کنند.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س): در باره حوادث بی‌سابقه در دی و بهمن سال منتهی به پیروزی انقلاب مطالب زیادی گفته شده است. با روی کار آمدن دولت بختیار اقدامات متعددی از سوی آخرین مهره رژیم شاهنشاهی برای مهار انقلاب اسلامی صورت گرفت. از جمله این اقدامات ارایه لایحه عوام فریبانه «انحلال ساواک» از سوی بختیار به مجلس بود که با هوشیاری و دوراندیشی امام به یک تاکتیک بی اثر تبدیل شد و به آخرین اقدام برای بقای شاه در کشور پایان داد. موضع گیری هوشمندانه امام در این باره را بخوانید: 

هشدار می‏دهم که بار دیگر توطئه خطرناک از طرف عمال شاه خائن و طرفداران غارتگران بین المللی در دست اجراست تا رژیم منحط شاهنشاهی را حفظ و شاه را به قدرت شیطانی رسانده به غارتگری نفتخواران و سلطه اجانب ادامه دهند. اینان می‏خواهند با پایمال نمودن خون شهیدان راه خدا و وطن، کشور ما را با نیرنگ های گوناگون زیر یوغ استعمار و سلطنت دیکتاتور پهلوی نگه دارند. اینان می‏خواهند از شاهِ در حال نزع و سقوط، یک دیکتاتور خون‏ آشام با قدرت سابق بسازند و به ما تحمیل کنند. اینان می‏خواهند با بعضی کارهای جزئی و فریبنده، مثل آزادی مطبوعات و وعده انحلال ساواک و تظاهر به دین مبین اسلام، قدرت را به شاه جانی برگردانند تا در خدمت اجانب، هستی کشور را به غارت داده و به نسل و حَرْث  رحم نکنند و اسلام و مذهب را برای همیشه سرکوب کنند. به ملت ایران هشدار می‏دهم که اینان از قدرت اسلام و ملت شجاع ایران و روحانیت بیدار مطلع شده‏اند و توطئه ‏ای در دست اجراست تا این قدرتهای الهی را سرکوب کنند...صحیفه امام، ج‏5، ص: 350

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!