کد مطلب: 1303 | تاریخ مطلب: 10/10/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با مدیران دفتر نمایندگی قم برگزار شد

نشست سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با مدیران دفتر نمایندگی قم برگزار شد

نشست سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام با مدیران دفتر نمایندگی موسسه در قم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) پیش از ظهر امروز (10 دی)نشست سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام با مدیران دفتر نمایندگی موسسه در قم  به برگزار شد.

حجت الاسلام دکتر علی کمساری در این نشست با تاکید بر اهمیت به ثمر رسیدن برخی تحقیقات آماده انتشار از جمله دانش نامه امام خمینی تصریح کرد: انتشار آثار و تحقیقات انجام گرفته، می تواند نیازهای پژوهشگران را برطرف کند. سرپرست موسسه بر ایجاد انضباط سازمانی برای تسریع در امور پژوهشی تاکید کرد و گفت: دفتر نمایندگی قم بعنوان پشتیبان و پشتوانه علمی موسسه تنظیم و نشر آثار امام محسوب می شود. 

در ابتدای این نشست حجت الاسلام موسوی مدیر دفتر نمایندگی موسسه در قم  با ارائه گزارشی از عملکرد دفتر قم، از روند پیشرفت پروژه های علمی و تحقیقاتی گفت. 

وی گفت: دانشنامه امام خمینی در 10 جلد رحلی و در 6800 صفحه آماده انتشار است. 

در این نشست آقایان پویا، حاضری و عرب پور حضور داشتند.


. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!