کد مطلب: 1291 | تاریخ مطلب: 17/09/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی با رویکرد اخلاق و اجتماع ۲۵ بهمن برگزار می شود

دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی با رویکرد اخلاق و اجتماع ۲۵ بهمن برگزار می شود

پرتال امام خمینی(س): دومین همایش بین المللی قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی(س) با رویکرد اخلاق و اجتماع به صورت مجازی در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ برگزار می گردد.علاقه مندان جهت اطلاع بیشتر برروی (سایت پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی) کلیک نمایید.

گفتنی است که دومین همایش بین‌المللی «قرآن در اندیشه و سیره امام خمینی(ره)» با رویکرد اخلاق و اجتماع به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی، مؤسسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های آموزشی، علمی و فرهنگی برگزار می‌شود.

تأثیر قرآن بر منظومه فکری امام خمینی(ره) در عرصه‌های اخلاقی و اجتماعی، حکمرانی مطلوب قرآنی در اندیشه و عمل امام خمینی(ره)، مبانی اخلاق از دیدگاه امام خمینی(ره)، مهجوریت قرآن و راه‌های بازگشت به آموزه‌های قرآنی، راهکارهای عملی‌سازی ارزش‌های اخلاقی، نقش قرآن و اهل بیت(ع) در پیدایش و تداوم نهضت امام(ره)، مبانی فقه سیاسی امام خمینی(ره) در قرآن و سنت و نقش آن در تشکیل امت واحده و کاربرد استنادی آیات قرآن در اندیشه امام خمینی(ره)، محورهای کلی این همایش بین‌المللی را تشکیل می‌‎دهند.

علاقه‌مندان برای ارسال آثار و دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به نشانی اینترنتی imam-quran.ir و یا به دبیرخانه همایش واقع در تهران، بزرگراه خلیج فارس (اتوبان تهران ــ قم)، حرم مطهر امام خمینی(ره)، ساختمان اداری، طبقه دوم، معاونت فرهنگی مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۵۵۲۲۷۶۷۴ و ۵۵۲۲۷۶۷۵ تماس گیرند.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!