کد مطلب: 1283 | تاریخ مطلب: 21/08/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

پیام تسلیت سرپرست، قائم مقام، معاونان و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به مناسبت درگذشت دکتر داود فیرحی

پیام تسلیت سرپرست، قائم مقام، معاونان و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به مناسبت درگذشت دکتر داود فیرحی

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س): در پی درگذشت دکتر داود فیرحی پیام تسلیتی از سوی سرپرست، قائم مقام، معاونان و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)صادر شد. در این پیام آمده است: 

انالله و انا الیه راجعون

درگذشت استاد ارجمند و محقق برجسته حجت الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی موجب تأسف و تألم بسیار گردید. مصیبت وارده را به خانواده مکرم آن فقید سعید و به جامعه علمی کشور و روحاینیت معزز تسلیت عرض نموده و از پیشگاه ایزد منان برای وی، آمرزش و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز، صبر و شکیبایی مسئلت داریم."

سرپرست، قائم مقام، معاونان و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)

گفتنی است استاد داود فیرحی پژوهشگر علوم سیاسی و اندیشه سیاسی اسلام و دارای مدرک دکترای علوم سیاسی از دانشگاه تهران و تحصیلات حوزوی تا سطح عالی بود. وی استاد گروه علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و استاد میهمان دانشگاه مفید در قم نیز بود. «قدرت، دانش و مشروعیت در اسلام»، «دولت اسلامی و تولیدات فکر دینی»، «آستانهٔ تجدّد؛ در شرح تنبیه الامة و تنزیه الملة» و «فقه و حکمرانی حزبی» از جمله آثار منتشر شده وی در این سال‌ها بود. دکتر فیرحی چندی پیش بر اثر ابتلاء به کرونا در بیمارستان بستری شد و  صبح امروز دار فانی را وداع گفت

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!