کد مطلب: 1231 | تاریخ مطلب: 13/03/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در حرم مطهر امام؛ ی

یادگار امام در «رزمایش برکت امام خمینی»: در اسلام فقر محترم نیست، اما فقیر محترم است

 یادگار امام در «رزمایش برکت امام خمینی»: در اسلام فقر محترم نیست، اما فقیر محترم است

«رزمایش برکت امام خمینی» صبح امروز و از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و در جوار حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد.

پرتال امام خمینی(س): با حضور آیت الله سید حسن خمینی، یادگار گرامی امام و حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه، «رزمایش برکت امام خمینی» از سوی ستاد اجرایی فرمان امام و در جوار مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی برگزار شد.

آیت الله سید حسن خمینی در رزمایش "برکت امام خمینی" گفت: امسال شرایط ویژه ای بر همه جهان حاکم است که باعث شد مراسم سالگرد ارتحال امام نیز از شکل رسمی خودش خارج شود و حضور پرشور و عاشقانه ای که هر سال در حرم امام داشتیم به سال های بعد موکول شود.

یادگار امام افزود: البته گزینه های دیگری هم برای این مساله مطرح بود؛ که با رهبر انقلاب در میان گذاشتیم ولی ایشان مراسم بزرگداشت امام را در همین حد( سخنرانی تلویزیونی)به صلاح دانستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در اسلام فقر محترم نیست اما فقیر محترم است. همچنین بسیار به زدودن فقر توصیه شده و در عداد چند وظیفه اصلی حاکمیت اسلامی، زدودن فقر است.

سید حسن خمینی با بیان اینکه یک انسان باید درد همنوعانش را داشته باشد، تاکید کرد: درد درونی میزان آدمیت آدمیان است و در تعابیر دینی ما هم مقداری که رنج دیگران شما را به رنج می آورد دلی بزرگ و شخصیتی انسان وار دارید.

مشروح خبر این مراسم متعاقبا ارسال می شود.

 همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رییسی ریس قوه قضاییه گفت:

- آنچه روح مطهر امام را شادمان می‌کند، خیرات و برکاتی است که امروز به نام ایشان تحت تعلیمات و آموزه‌های حضرت امام(س) از جمله توجه به فقرا، مستمندان و نیازمندان انجام می شود.

- برگزاری جلسه ای به این شکل در سالگرد رحلت امام(س) حتما روح ایشان را شاد خواهد کرد.

- روابط اجتماعی و اقتصادی در جامعه باید مبتنی بر عدل باشد.

- یکی از محورهایی که مدنظر امام خمینی بود عدالت در جامعه و عقلانیت است.

- فقر امری است که محصول بی عدالتی‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه است که این موضوع به هیچ عنوان زیبنده نظام اسلامی نیست و باید چهره زیبای جامعه اسلامی را از لکه‌های نازیبای فقر بزداییم

- اگر بخواهیم فرهنگ و اندیشه امام (س) بررسی را کنیم، دوگانه استکبار و استضعاف را در آموزه‌های ایشان متوجه خواهیم شد.

انتهای پیام /*

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!