کد مطلب: 1150 | تاریخ مطلب: 05/11/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

امام خمینی(س): تا آخرین نفس علیه دیکتاتوری شاه به مبارزاتم ادامه بدهم

امام خمینی(س): تا آخرین نفس علیه دیکتاتوری شاه به مبارزاتم ادامه بدهم

دولتین فرانسه و امریکا هر دو به شما اخطار کرده ‏اند که از صحبت درباره امور ایران خودداری کنید، و شما را متهم کرده ‏اند که ایران را به خشونت فرا خوانده ‏اید. و شما را تهدید کرده ‏اند که از کشورشان اخراج می‏کنند اگر شما چنین دعوتها را ادامه بدهید، ارزیابی شما از این تهدیدها چیست؟

روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س): در شروع حرکتهای عظیم تاریخی، گاهی حوادث و حرکت های کوچک اثرات و معانی بزرگ پیدا می‏کنند و منشأ سرعت و شتاب بسیار می‏شوند. ماجرای چگونگی شروع و رفع موانع انتشار مصاحبه‏ های امام از آن قبیل است. امام خمینی در طول دوران حضور پرثمر خود در نوفل لوشاتو با انجام ۱۲۱ مصاحبه از طریق رسانه های گروهی صدای بلند مردم انقلابی را به گوش جهانیان رساند و مواضع ضد دیکتاتوری خود را در گفتگوهای مختلف اعلام کرد. در این میان، گفتگو با کرککروفت (استاد دانشگاه «روتکرز» امریکا) خواندنی است. امام خمینی درپاسخ به سوال کرککروفت که پرسید: دولتین فرانسه و امریکا هر دو به شما اخطار کرده ‏اند که از صحبت درباره امور ایران خودداری کنید، و شما را متهم کرده ‏اند که ایران را به خشونت فرا خوانده ‏اید. و شما را تهدید کرده ‏اند که از کشورشان اخراج می‏کنند اگر شما چنین دعوتها را ادامه بدهید، ارزیابی شما از این تهدیدها چیست؟ فرمودند: امریکا چنین حقی را ندارد که اخطاریه بدهد و در کار ایران و یا فرانسه دخالت کند. من قصد دارم تا آخرین نفس علیه دیکتاتوری شاه به مبارزاتم ادامه بدهم و یک لحظه هم دست از این کار برنخواهم داشت.

متن کامل این گفتگو را در صحیفه امام، ج‏۵، ص: ۲۹۱ بخوانید

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!