کد مطلب: 1143 | تاریخ مطلب: 11/10/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست شورای سیاستگذاری سومین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله برگزار شد

نشست شورای سیاستگذاری سومین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله برگزار شد

سومین جشنواره تئاتر ونمایشنامه نویسی روح الله، با هدف ترویج اندیشه و گفتمان حضرت امام خمینی (س)در اسفند سال جاری برگزار می شود.

نشست شورای سیاستگذاری سومین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله برگزار شد. به گزارش پرتال امام خمینی (س) در پنجمین  جلسه  شورای سیاستگذاری تئاتر ونمایش نامه نویسی  روح الله  که با حضور حجت الاسلام عباس کمساری مدیر مؤسسه  ورئیس شورای سیاستگذاری جشنواره  و اعضاء شورا آقایان جمشیدان، شاهین،رفیعی، استکی، شریفی و بیات برگزار گردید  در خصوص برگزاری کارگاه های آموزشی سومین جشنواره تئاتر ونمایش نامه نویسی روح الله و انتخاب داوران در بخشهای مختلف تصمیم گیری شد. گفتنی است موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) با هدف ترویج اندیشه و گفتمان حضرت امام خمینی (س) سومین جشنواره تئاتر ونمایشنامه نویسی روح الله را در اسفند سال جاری برگزار می نماید .

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!