کد مطلب: 1142 | تاریخ مطلب: 11/10/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نشست هماهنگی ویژه برنامه های" سالروز ورود حضرت امام به میهن اسلامی" در نگارستان امام خمینی اصفهان برگزار شد

نشست هماهنگی ویژه برنامه های" سالروز ورود حضرت امام به میهن اسلامی" در نگارستان امام خمینی اصفهان برگزار شد

با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان، نشست هماهنگی ویژه برنامه های" سالروز ورود حضرت امام خمینی (س) به میهن اسلامی" برگزار شد.

نشست هماهنگی ویژه برنامه های" سالروز ورود حضرت امام به میهن اسلامی" در نگارستان امام خمینی (س) اصفهان برگزار شد.  به گزارش پرتال امام خمینی(س)، نشست هماهنگی ویژه برنامه های" سالروز ورود حضرت امام خمینی (س) به میهن اسلامی"با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان ، مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان و نمایندگان دستگاه های اجرایی، فرهنگی  و هنری سه شنبه دهم دی ساعت 8 صبح در نگارستان امام خمینی (س) اصفهان برگزار گردید. در این جلسه نمایندگان دستگاه ها با بیان برنامه های خود در ایام الله دهه فجر، برای برگزاری  هرچه باشکوه تر مراسم دوازدهم بهمن ماه، سر آغاز دهه فجر و ورود بنیانگذار انقلاب اسلامی به میهن به تبادل نظر پرداختند.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!