کد مطلب: 1141 | تاریخ مطلب: 10/10/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مردم سست و خسته نشده اند

مردم سست و خسته نشده اند

امام خمینی(س): هر انتخاباتی که در ایران م ی‏شود آنها می‏ گویند: مردم این دفعه نمی‏ آیند، مردم سست و خسته شده‏ اند. اما مردم هر دفعه بهتر از دفعه قبل شرکت کرده‏ اند.

پرتال امام خمینی(س):  از جمله اموری که اجانب به آن دامن می‏زنند، مسئله انتخابات است. هر انتخاباتی که در ایران می‏ شود آنها می‏ گویند: مردم این دفعه نمی‏ آیند، مردم سست و خسته شده‏ اند. اما مردم هر دفعه بهتر از دفعه قبل شرکت کرده‏ اند. الآن هم عده‏ای در خارج نشسته ‏اند و تبلیغ می‏کنند که این دفعه دیگر مردم خسته شده‏ اند و شور سابق را ندارند و از این قبیل حرفها. اینها اکثراً عقده ‏هایی در دل دارند و روی همین عقده ‏هاست که این صحبتها را می‏کنند. اگر عقده ‏های درونی آنها حل می‏شد، چنین صحبت هایی را نمی‏ کردند. همین هایی که مردم آنها را از ایران بیرونشان کرده ‏اند، در خارج نشسته‏ اند و می‏ گویند: مردم با ما هستند و مردم سست و خسته شده‏ اند! صحیفه امام ، جلد۱۷، ص۱۳۳.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!