کد مطلب: 1140 | تاریخ مطلب: 10/10/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در شش ماهه نخست امسال، بیش از پنجاه هزار گردشگر از بیت امام در قم بازدید کردند

در شش ماهه نخست امسال، بیش از پنجاه هزار گردشگر از بیت امام در قم بازدید کردند

بیش از 25 هزار نفر از بازدیدکنندگان داخلی و مابقی از کشور های مختلف اروپایی و آسیایی و ... شامل 20742 نفر عرب زبان،6812 نفر اردو زبان و 1056 نفر نیز از زبانهای دیگر از بیت امام در قم بازدید بعمل آورده اند.

در شش ماهه نخست امسال، بیش از پنجاه هزار گردشگر از بیت امام در قم بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(س) در شش ماه اول سال 1398 بیش از پنجاه هزار گردشگر داخلی و خارجی از بیت امام در قم بازدید کردند.   

 بر اساس این گزارش بیش از 25 هزار نفر از بازدیدکنندگان داخلی و مابقی از کشور های مختلف اروپایی و آسیایی و ... شامل 20742  نفر عرب زبان،6812 نفر اردو زبان و 1056  نفر نیز از زبانهای دیگر از بیت امام در قم بازدید بعمل آورده اند. جدول ذیل تعداد بازدیدکنندگان را بر اساس ماههای مختلف سال نمایش می دهد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!