کد مطلب: 1132 | تاریخ مطلب: 07/10/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

در نه ماهه نخست امسال؛

۱۷۸ هزار گردشگر از بیت تاریخی امام(س) در خمین بازدید کردند

۱۷۸ هزار گردشگر از بیت تاریخی امام(س) در خمین بازدید کردند

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) در خمین گفت: ۱۷۸ هزار گردشگر داخلی و خارجی در ۹ ماهه نخست امسال از بیت تاریخی امام خمینی (س) بازدید کردند.

۱۷۸ هزار گردشگر از بیت تاریخی امام (س) در خمین بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی موسسه تنیم و نشر آثار امام خمینی(س)مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) در خمین گفت: ۱۷۸ هزار گردشگر داخلی و خارجی در ۹ ماهه نخست امسال از بیت تاریخی امام خمینی (س) بازدید کردند. حجت الاسلام والمسلمین رضوی گفت: ۴۰ هزار بسته فرهنگی شامل کتاب، لوح فشرده و پوستر برای آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی میان آنان توزیع شد. حجت الاسلام سید جواد رضوی افزود: ۱۶۵ نفر از این گردشگران از کشورهای سوئیس، آلمان، کانادا، عراق، پاکستان و چین از بیت امام خمینی(س) در این شهرستان بازدید کردند. وی اظهارداشت: گردشگران داخلی هم در قالب کاروان، اردوهای دانشجویی و دانش‌آموزی و گروه‌های خانوادگی ازاین بنای تاریخی دیدن کردند. بیت تاریخی امام خمینی(ره) عمارتی چهار هسته‌ای است که بر خلاف معماری خانه‌های سنتی ایرانی حیاط آن در مرکزیت نیست بلکه در اضلاع آن قرار گرفته است.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!