کد مطلب: 1070 | تاریخ مطلب: 21/08/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان: برگزاری جشنواره تئاتر روح الله در ترویج اندیشه امام موثر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان: برگزاری جشنواره تئاتر روح الله در ترویج اندیشه امام موثر است

حجت الاسلام انصاری: برگزاری جشنواره تئاتر روح الله و استفاده از هنر تئاتر در راستای ترویج اندیشه امام (س) توسط موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س)حرکت ارزشمند است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت:برگزاری جشنواره  تئاتر روح الله در ترویج اندیشه امام موثر است. به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت الاسلام کمساری مدیر موسسه تنظیم ونشر آثارامام خمینی (س) اصفهان با  حجت الاسلام انصاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان دیدار وگفتگو کرد. در این دیدار که با حضور آقایان جعفری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل ارشاد، وجمشیدیان دبیر سومین جشنواره تئاتر روح الله برگزار گردید  مدیر موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) اصفهان  با ارائه گزارش از برگزاری  جشنواره تئاتر روح الله  در سالهای 96 و 97 ، اهداف ، موضوع جشنواره، بخشهای مختلف جشنواره ، تعداد آثار رسیده و متون تولید شده با موضوع امام (س) در خصوص برگزاری سومین جشنواره  در اسفند 98  با توجه به درخواستهای مکرر علاقه مندان حوزه تئاتر ونمایش خواستار همکاری  و مشارکت هر چه بیشتر این اداره کل در راستای ترویج اندیشه و گفتمان امام خمینی (س) شد .

در ادامه حجت الاسلام انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ضمن بیان توضیحاتی در خصوص شخصیت حضرت امام  برگزاری جشنواره  تئاتر روح الله و استفاده از هنر تئاتر در راستای ترویج اندیشه امام (س)  توسط موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) را  حرکت بسیار خوب ارزشمند و هوشمندانه شمرد و از آمادگی کامل جهت مشارکت و تنظیم تفاهم نامه همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان  با موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی (س) خبر داد. در این دیدار جمشیدیان دبیر سومین جشنواره تئاتر روح الله  نیز در خصوص روند برگزاری جشنواره وتقویم اجرایی آن توضیحاتی ارائه کرد.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!