کد مطلب: 1066 | تاریخ مطلب: 20/08/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان با فرماندار کاشان دیدار کرد

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان با فرماندار کاشان دیدار کرد

فرماندار کاشان در دیدار با مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان، ضمن استقبال از برنامه های مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، برای برگزاری برنامه های مشترک با این مؤسسه اعلام آمادگی کرد.

مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان با فرماندار کاشان دیدار کرد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، صبح روز چهارشنبه (15 آبان ماه) حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری، مدیر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، اصفهان با علی اکبر مرتضایی، فرماندار کاشان دیدار و در خصوص  برگزاری  همایش نیم روزه  در کاشان برای زنده  نگهداشتن اندیشه و سیره  عملی حضرت امام خمینی(س) تبادل نظر کردند. فرماندار کاشان در این دیدار ضمن استقبال از برنامه های مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، برای برگزاری برنامه های مشترک با این مؤسسه اعلام آمادگی کرد. بر اساس این گزارش در این دیدار مقرر شد همایش نیم روزه تبیین اندیشه امام خمینی(س) به همراه نمایشگاه عکس و آثار هنری مرتبط با این موضوع، آذر ماه در کاشان برگزار شود. کمساری در این جلسه ضمن توضیح برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری  مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اصفهان در خصوص برگزاری همایش های نیم روزه  در سطح استان اصفهان در خصوص آشنایی با اندیشه امام و انجام برنامه های مشترک در راستای ترویج اندیشه و گفتمان امام خمینی(س) مطالبی را بیان کرد. مرتضایی نیز ضمن استقبال از برنامه های مذکور  جهت برگزاری همایش نیم روزه ای با موضوع ترویج اندیشه و سیره امام خمینی(س) و برنامه های مشترک دیگر با مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اعلام آمادگی کرد. در پایان مقرر شد همایش نیم روزه تبیین اندیشه امام خمینی(س) به همراه نمایشگاه عکس و آثار هنری مرتبط با این موضوع، آذر ماه در کاشان برگزار شود.

. انتهای پیام /*
 

سخن هفته

حرم یار/

حرم یار/

آرامگاه خمینی کبیر که در ایران به "حرم مطهر" شهره است، در جنوبی ترین نقطه تهران و در کنار گلزار شهدای بهشت زهرا (س) بنا شده است و در نوع خود، در حقیقت مجموعه ای بزرگ و کم نظیر به شمار می رود. در شب 14 خرداد زمانی که حال امام امت رو به وخامت بود، جلسه ای با حضور مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی و بعضی از اعضای دفتر امام و علمای قم و تهران و مسئولین کشور در جماران تشکیل و در مورد محل دفن ایشان نظرهای مختلفی ارائه شد و هر یک از مسئولین و سران نظام و بعضی از مراجع و علما پیشنهاداتی داشتند. پس از جمع بندی که تهران مناسبت ترین محل برای دفن امام است، با نظر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سید احمد خمینی و دیگران مقرر شد که پیکر امام (س) در نزدیکی شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و بهشت زهرا دفن شود. گروهی برای موقعیت یابی و انتخاب گزینه برتر به بهشت زهرا و اطراف آن عزیمت و پس از بررسی های همه جانبه، محل فعلی را تعیین نمود و با همکاری سازمان بهشت زهرا منطقه مورد نظر از سوی مالک خریداری و واگذار شد. منابع مالی هزینه های این طرح عظیم از محل کمک های مردمی، اعتبارات، همیاری دستگاه ها و نهادها، نذورات، عایدات و موقوفات تأمین می شود.!