تازه های نشر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)؛

کتاب «زنان مبارز»، خاطرات خواندنی ده تن از بانوان مبارز و انقلابی منتشر شد

کد : 1326 | تاریخ : 06 اسفند 1399

کتاب «زنان مبارز» توسط چاپ و نشر عروج، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد. به گزارش پرتال امام خمینی(س)، چاپ اول کتاب «زنان مبارز» به کوشش فائزه توکلی، زیر نظر معاونت پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در شمارگان 500 نسخه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. 

در مقدمه ای که معاونت پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بر این کتاب نوشته آمده است:«آنچه پیش رو دارید، گوشه ای از خاطرات جذاب و خواندنی و در عین حال درس آموز ده نفر از بانوان مبارز و انقلابی است که با مشارکت متعهدانه و تحمل زندان، شکنجه و... در راه پیروزی اسلام و برقراری حاکمیت الله به جای طاغوت، تحولی عظیم در میان جامعه به وجود آورده و رویکرد و نگرشی جدید را در تربیت اسلامی این قشر تأثیرگذار عرضه نمودند».

در پیشگفتاری که فائزه توکلی بر این کتاب نوشته نیز ضمن اشاره به محدودیت های مصاحبه با زنان مبارز، آمده است:«سخن گفتن در باب تاریخ شفاهی زنان و مشکلات آنان به دلیل گستردگی و وسعت دامنه آن کار آسانی نیست و قطعا در اولین قدم ها با کاستی هایی روبرو خواهد بود که از جمله در مورد این پژوهش صادق است، اما در عین حال موجب خرسندی است که از اولین قدم هایی است که در این راه برداشته شده است و می تواند برای محققین دیگری که بخواهند در آینده در این راه گام بردارند، به سهم خود یک منبع تلقی شود و منعکس کننده بخشی از رنج ها و مصائب زنان مبارز در رژیم پهلوی باشد».

این کتاب با نثری روان و نزدیک به زبان محاوره نوشته شده است. به طور مثال در خاطرات رضوانه دباغ در صفحه 150 این کتاب نوشته شده است که «یک بار وقتی مأموران در رابطه با خواندن نماز به صورت جماعت سخت گیری کردند و اجازه ندادند نماز خوانده شود و بعضی از زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار دادند، برای حمایت از ما، زندانیان عادی اعتراض کردند و مأموران از ترس ایجاد آشوب و شورش به ظاهر با قضیه موافقت کردند اما به صورت پنهانی بچه ها را به انفرادی می بردند و شکنجه می دادند».

آدرس فروشگاه های انتشارات عروج جهت خرید حضوری

مرکزی: خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران بین ۱۲ فروردین و فخر رازی، پاساژ ظروفچی پلاک ۱۲۹۶

تلفن: ۶۶۴۹۳۰۸۱

شماره ۱: خیابان انقلاب، زیر پل حافظ، جنب فروشگاه برک

تلفن: ۶۶۷۰۶۸۳۳

انتهای پیام /*