نشست هم اندیشی کارکنان مدیریت اسناد و مدارک با سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) برگزار شد.

کد : 1317 | تاریخ : 05 بهمن 1399

نشست هم اندیشی کارکنان مدیریت اسناد و مدارک با سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) عصر امروز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی کمساری در سخنانی کوتاه گفت: یکی از اهداف موسسه در رویکرد جدید، ایجاد پویایی و چابک سازی در منابع آرشیوی بوده و در این رویکرد مدیریت اسناد و آرشیو موسسه بر اساس فلسفه ذاتی خود باید بروز تر و کارآمدتر از گذشته باشد.

 سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با تاکید بر بهره وری بالاتر مدیریت اسناد و آرشیو افزود: در گام نخست برای رسیدن به این هدف، تجمیع فعالیت های آرشیوی در دستور کار قرار گرفت و یک تجربه جدیدی در موسسه محسوب می شود و با برنامه ریزی های انجام شده امکان دستیابی به هدف مهیا شد. دکتر کمساری افزود: بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته باید بررسی کیفی در باره منابع آرشیوی صورت گرفته تا پس از چابک سازی بتواند خدمات مورد نیاز بخش های بهره بردار را تامین نماید. کمساری تاکید کرد: مدیریت اسناد و آرشیو در موسسه باید حرفه ای و روزآمد باشد و بر اساس آئین نامه مشخص، خدمات رسان به بخش داخلی و خارجی موسسه باشد. کمساری با اشاره به اینکه آسیب شناسی همواره در سه سطح مطرح است افزود: شناخت نوع آسیب، شناخت پیشرفت، و ارائه راهکار از کلیات یک آسیب شناسی است و اکنون زمان ارائه راهکار برای پویا سازی این مجموعه است تا منابع آن سهل الوصول شده و در اختیار واحد های بهره بردار قرار گیرد. کمساری گفت: باید در این حوزه نقص هایمان را بپذیریم و برای رفع موانع اقدام کنیم.

در ادامه این نشست دکتر داستانی مدیر اسناد و آرشیو موسسه با اشاره به اینکه انجام کار پژوهش بدون داشتن سند تقریبا ناممکن است، گفت: در حوزه اسناد و آرشیو مولفه هایی چون سیاستگذاری، شناسایی و دریافت اسناد، ارزشیابی اسناد، ثبت و طبقه بندی، استفاده از نمایه و خدمات اطلاع رسانی از اهمیت بالایی برخوردار است و تلاش خواهد شد تا پویاسازی لازم در این زمینه ها انجام پذیرد.

در این نشست اعضای مدیریت اسناد و آرشیو موسسه به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در زمینه چگونگی ارتقاء، حفظ و نگهداری منابع آرشیوی پرداختند+ گزارش تصویری


انتهای پیام /*